facebook

Pohybově divadelní dílna pro děti

ČTVRTEK / 16:00 - 17:30

Kreativní dílny pro děti od 6 do 12 let nabízí 90 minut pohybové průpravy a rozvoje divadelního cítění. Kurz podporuje fyzickou představivost, pohybovou paměť a tvořivost, pracuje na verbálním projevu a scénickém pohybu, ukazuje základy jevištní práce, prohlubuje spontaneitu a radost z tvorby. Cílí na posílení prostorového vnímání, na prožitek rytmu a hudby a klade důraz na důležitost spolupráce.

- Pohyb: výrazový tanec, psychomotorické hry a koordinační cvičení, pohybové divadlo.
- Divadlo: scénický pohyb a pantomima, práce s rekvizitou, jevištní řeč a improvizace.
- Kreativita: rozvoj fantazie, autorská tvorba, legrace a inspirace z každodenního života.
- Zábava: noví kamarádi a zkušenosti.


MgA. Hana Strejčková - lektorka
Divadelní režisérka, dramaturgyně, publicistka, choreografka a perfomerka, pedagožka. Absolvovala DAMU v Praze – Katedru činoherního divadla, obor dramaturgie, dále studovala fyzické divadlo na Mezinárodní divadelní škole Jacques Lecoq v Paříži a scénografii v ateliéru Pascale Lecoq – Laboratoř výzkumu pohybu na téže škole. Ve Velké Británii se rok učila tvůrčímu psaní a také se zaměřila na uplatnění tanečních technik v práci se specifickými skupinami, zejména seniory a tělesně/ mentálně postiženými lidmi. Čtyři roky se v Rusku věnovala sportu, divadlu a tanci. Dodnes se pohybuje na obousměrné cestě profesionální divadlo – umělecká pedagogika – terapie uměním. Dlouhodobě vede divadelní kurzy pro děti. Pro mládež a dospělé lektoruje kurzy fyzického divadla a práce s maskou, tančí se seniory. V tvorbě nejčastěji propojuje žánr fyzického a objektového divadla se sociálně závažnými tématy, věnuje se divadlu reminiscence. Mezi její profilová díla z posledních let, oceňovaná v ČR i zahraničí, patří inscenace Poutníci po hvězdách, Mezi námi, Půlnoc v pohraničí, Na dech, Tři židle ad…Je autorkou dvou knih. Titul Už běžím domů věnovala dětem, knihu 222 a 2 příběhy 20. století vytvořila se seniory. Je spoluzakladatelkou uměleckého uskupení FysioART –  umění s přesahem, které propojuje profesionální umění se sociálním prostředím a členkou Mezinárodního souboru 104Internationale.


Cena: 2 200 Kč/pololetí (14 lekcí a závěrečné vystoupení). Kontakt: kamila.hamplova@praha14kulturni.cz.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK